Da har sommerens vakreste eventyr startet på Bøler. Tilsammen 94 unge basketspillere deltar i denne årlige happeningen hvor seriøs basketopplæring kombineres med gøy og sosialt samvær. Dette blir en morsom uke!
Den førsten utgaven av Bølers Bragging Rights Championship gikk av stabelen i helga med 2 mot 2 på lørdag 1 mot 1 på søndag.
Lørdagens 2 mot 2 ble spilt som double elimination, det vil si at alle lagene starter på vinnersiden av oppsettet og når man taper første gang så flytter man seg over på tapersiden. Taper man én gang til her så er man ute. I U14 stilte det opp åtte lag inkludert to jentelag. Det ble til slutt en ren Ullernfinale mellom «Ullern 99» og «The 99ers» der «Ullern 99» var litt bedre og vant 10-7. Sandvikas jenter «Sandvika Trotters» greide seg utrolig bra og røyk ut i semifinalen i tapergruppen med 13-11 for «The 99ers» i semifinalen på tapersiden så deres to tap i turneringen kom mot det samme laget. I U16 var det seks lag inkludert ett jentelag «Double A». «Random» gikk ubeseiret gjennom turneringen og slo «Ultimate Barbeque Sweetnes» i finalen med 11-2. I G19 deltok det fire lag og «Cash Money Flow» var det beste laget og slo «The Hijackers» 11-8 i finalen.
Søndagens 1 mot 1 ble spilt i tre klasser, G14 med tre deltakere, der det ble spilt en dobbel serie og de to beste møttes i finalen. Her var det Thomas Solen som møtte Andreas Nilsen og Thomas vant sin femte kamp av fem mulige for dagen og 11-1 i finalen. I G16 var det seks deltakere og her ble det spilt en enkel serie og de to beste møttes i finalen. Max Sanchez som var ubeseiret i puljespillet møtte Bjørn Jansen i finalen som ble en brutal lang batalje som Max til slutt vant 14-12. I G19 var det tre deltakere som i G14 var det en dobbel serie og de to beste til finalen. Eivind Jørgensen møtte Harda Karim i finalen og igjen en hard finale som Eivind til slutt vant 14-12.
(dette er fra Terje Ms rapport på basket.no, takk også til Astrid Sund (fra Ullern) som tok masse bilder fra arrangement. Bildene finner du på BølerBRC/FB )
Resultater 2 mot 2:
Foran fra venstre: Selma, Susan, Gudrun, Maren, Muskan og Elisa.
Bak fra venstre: Trym Andreas, Daniel, Amir, Vuk, James og trener Bjørnar.
Basketskolen har avsluttet sesongen med å ta ferdighetsmerke.
Mange kriterier var lagt i grunn for at de skulle få grønt eller hvitt
merke.
Temaene er ballbehandling, pasninger, skudd, stands, forsvar og
spilleforståelse. Alle disse er grunnleggende elementer for å bli god
i basketball.
Vi har lagd en egen ferdighetsstige som tar utgangspunkt i Norges
Basketballforbund sine merker, og så har vi fylt opp med egne kriterier
som vi synes er viktige.
Timen ble fylt med mange JEG KAN situasjoner, og alle var gjennom alle
kriteriene som vi har trent på gjennom året.
Alle som deltok i går klarte HVITT MERKE. Bra jobbet og dere kan være
stolte av dere selv.
Dere som ikke var der, pga skoleavslutninger etc, så vet jeg at mange av dere hadde klart dette, og vil ta prøven med dere til høsten.
Vi har hatt et knall år med dere og gleder meg til å se dere i hallen til høsten.
Ønsker dere alle en god sommer og ta med disse 3 rådene på ferden
Videre i basketlivet og dere vil bli veldig gode:
Trene, trene og trene.
God sommer alle sammen.
Hilsen
Simen og Bjørnar på Basketskolen.